Pomoc w codziennych czynnościach

Nauka pewnych rzeczy w życiu dziecka to całkiem naturalna rzecz. Tak to bywa, że dzieci w pierwszej kolejności przyzwyczajają się do jedzenia z piersi. Potem przychodzi czas na kolejne pokarmy, odstawienie piersi. Nie można też zapomnieć o tym, że dziecko przy pomocy swoich najbliższych uczy się chodzić, jak również mówić. Jeżeli ktoś nie wie, jak łatwo czegoś nauczyć swoją pociechę, to powinien sięgnąć po wsparcie pod postacią dobrych książek. Niekoniecznie muszą to być jednak psychologiczno – filozoficzne poradniki. Dobrym pomysłem będą bajki. Dobrą propozycją jest “Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku“, którą napisała Anita Głowińska (https://www.taniaksiazka.pl/kicia-kocia-i-nunus-na-nocniku-anita-glowinska-p-637867.html).

“Kicia Kocia”

Seria książeczek o Kici Koci jest już na tyle popularna, że chyba zdecydowana większość maluchów już doskonale zna tą kotkę, która jest przyjaciółką maluchów. Kotka ma również kilka lat i ma takie same przygody, jak wszystkie inne dzieci na tym świecie. Autorka stworzyła fantastyczną bohaterkę, która ma na celu ułatwienie pewnych rzeczy maluchom. Dlatego, jeżeli ktoś wybiera się z dzieckiem do lekarza, to powinien sięgnąć po odpowiednią pozycję. Jeżeli ktoś chce swoje dziecko dobrze przygotować do przedszkola, to i dla niego znajdzie się dobra książeczka. Kicia Kocia jest dobrym lekarstwem dla wiele sytuacji. Również wtedy, kiedy na świecie pojawia się młodsze rodzeństwo. Kicia Kocia w pierwszej kolejności była samodzielną bohaterką. Teraz razem ze swoim bratem Nunusiem poznaje otaczający ich świat. Co tym razem starsza siostra zademonstruje swojemu bratu?

Jak pozbyć się pieluchy?

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku” to moment na to, aby w końcu pozbyć się ze swojego życia pieluchy. To znaczy Nunuś ma z niej w końcu zrezygnować. Kicia Kocia jako starsza siostra chce wytłumaczyć swojemu bratu, że czas nauczyć się korzystać z nocnika. Tak, pielucha wiele ułatwia. Jednak życie bez pieluchy jest o wiele łatwiejsze i korzystniejsze. W jaki sposób ta mała i sprytna kotka wytłumaczy to swojemu bratu? Warto się o tym przekonać. Wielu rodziców przyznaje jednak, że jest to jedna z najlepszych lektur, dzięki którym dzieci naprawdę nie mają problemu z tym, aby zrozumieć na czym polega korzystanie z nocnika. No bo skoro w końcu ich ulubiona bohaterka z bajki o tym wie, to dlaczego oni nie mieliby wiedzieć? Ogromną zaletą tych książeczek jest fakt, że bajeczki mają bardzo duże i wyraziste obrazki i prostą, jasną, klarowną treść, która zawsze jest zrozumiała dla wszystkich, najmłodszych czytelników.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com