Gdzie podziały się skarpetki?

Czy dzisiaj ciężko wybrać jakąś książkę do czytania razem z dzieckiem? Oczywiście, że nie. Zarówno dla tych najmłodszych, jak również dla tych starszych zawsze znajdzie się jakaś ciekawa lektura, dzięki czemu zawsze będziemy mieli co czytać przed snem lub nawet w ciągu dnia. Warto wybierać takie książki, które dedykowane są dla odpowiedniego wieku. Wtedy pociechy nie będą miały najmniejszego problemu, aby zrozumieć ich treść. Dla nieco starszych dzieci dobrą propozycją będzie książka pt.”Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite)”, której autorką jest Justyna Bednarek.

W świecie skarpetek

Czy jeszcze ktoś nie słyszał o skarpetkach, które wyruszają w świat? Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności razem ze swoim dzieckiem poznać tych opowiadań, to koniecznie powinien sięgnąć po “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek“. To pierwszy tom, który pozwolił poznać Justynę Bednarek z jeszcze lepszej strony. To fantastyczna opowieść, dzięki której maluchy mogły poznać dziesięć skarpetek. Jednak nie były to byle jakie elementy garderoby. Dziesięć skarpetek z domu Małej Be postanowiło odmienić swój nudy los i uciec w świat, aby móc przeżywać fantastyczne przygody. Co tam się wydarzyło? Oj, lepiej samodzielnie się tego dowiedzieć. Warto jednak uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że jedna skarpetka zrobiła karierę w… Hollywood, a inna została nawet politykiem! Brzmi zabawnie? Bo tak jest! Dlatego kto sięgnie po pierwszy i kolejne tomy, na pewno tego nie pożałuje.

Kolejne przygody

Po sukcesie pierwszej książki przyszedł czas na kolejne. “Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite)” to kolejne skarpetki, które znowu postanawiają uciec z domu Małej Be przez dziurę za pralką. Raz prawa, raz lewa, skarpetki bordowa, malinowa, żółta, biała, anilanowa, bawełniana i frotte uciekają na wolność chcąc być bardziej szczęśliwe. Czy i one będą miały szansę na zrealizowanie swoich marzeń? Całkiem możliwe. Trzynaście skarpetek z których jedne są miłe i bardzo przyjacielskie, a inne są jeszcze bardziej wredne i nie można znieść ich towarzystwa. Każda z nich pisze swoją własną i osobną historię. O! Czerwona frotta została pomocnikiem Świętego Mikołaja! Godna pozazdroszczenia praca. A jeszcze inna będzie miała okazję do tego, aby wylecieć w kosmos! Z kolei jeszcze inna okaże się bardzo odważnym (i podziwianym później) bohaterem, która uratuje chomika! Na jakie jeszcze przygody będą mogły liczyć skarpetki? Tego dowiemy się już z książki.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com