Dla fanów Pucia

Spędzanie czasu z dzieckiem to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu każdego rodzica. Nie można tylko malucha urodzić i zostawić je na “pastwę losu”. Należy również zadbać o dziecko, dzięki czemu będzie się ono w prawidłowy sposób rozwijało. Każdego dnia chwila czasu dla malucha, to coś bardzo cennego, co również wpłynie korzystnie na zacieśnienie się więzi. Podczas wspólnego spędzania czasu przyda się nam książeczka pt.”Co robi Pucio?” (https://www.taniaksiazka.pl/co-robi-pucio-marta-galewska-kustra-p-1185318.html), której autorką jest Marta Galewska – Kustra.

Świat Pucia

Czy ktoś jeszcze nie poznał Pucia, który razem z dziećmi w poszczególnych książeczkach uczy się mówić? Jeżeli ktoś nie miał jeszcze tej przyjemności, to koniecznie powinien poznać propozycję Marty Galewskiej – Kustry, która na co dzień pracuje z maluchami mającymi problem w mówieniu. Jako logopeda dziecięcy Galewska – Kustra wie, że stymulacja ze strony rodziców to jedna z najważniejszych rzeczy, jaką każdy rodzic powinien zafundować swojemu dziecku. Jej książeczki o Puciu przeprowadzają maluchy przez wszystkie etapy mówienia – począwszy od dźwięków, przez poszczególne słowa, jak również piękne wypowiedziane zdana. Jeżeli ktoś chce wspierać swoje dziecko, to koniecznie powinien poznać “Pucio mówi pierwsze słowa”, “Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”, “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania, “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”. Książeczki z tej serii to najlepsze wsparcie dla rodziców i dla ich dzieci.

Rzeczowniki i czasowniki

Co robi Pucio?” to książeczka, dzięki której dziecko powoli będzie uczyło się mówić poszczególne słowa i wyrazy oraz je w prawidłowy sposób opisywać. Wszystko to za sprawą rzeczowników i czasowników, jakie powinny zagościć w słowniku naszych dzieci. Rodzic na obrazkach będzie pokazywać dziecku poszczególne obiekty oraz czynności i opisywać je w prawidłowy sposób. Dziecko powinno powtarzać po dorosłym co też robi Pucio. Aby jeszcze lepiej zachęcić malucha do zabawy, warto potem z dzieckiem poszukać poszczególne przedmioty we własnym domu. Dziecko jeszcze chętniej zaangażuje się wtedy do zabawy. Z czasem dziecko będzie już samodzielnie wszystko opisywać i wzbogacać swój słownik. Ogromną zaletą tej książeczki jest jej wykonanie. Twarde, kartonowe stronice sprawiają, że książeczka na pewno bardzo szybko się nie zniszczy, dzięki czemu dziecko będzie mogło z niej wielokrotnie korzystać. Warto razem z maluchem poznać świat Pucia, który wesoły, kolorowy i bardzo sympatyczny.

Ludzie zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com